Vždy jsme snili o tom, vyrobit odstřelovací systém, který by šel odstřelit a znovu zacvaknout tak jednoduše, jako pás v autě. Zatlačíte, cvak a můžete znovu jet.

Problém je v tom, že pás v autě nevycvaknete, pokud za něj taháte. Odstřel u draka musí fungovat tak, že i když je chicken loop velmi zatížený, drak jde odstřelit s použitím malé síly. To je náročný požadavek. Náš hlavní cíl bylo vytvořit bezpečný odstřelový systém, ale rovněž jsme chtěli, aby použití bylo pro jezdce naprosto přirozené.

Tak snadné jako zvuk zacvaknutí.

Northkiteboarding bar

North Connect Quick Release systém.

Je vytvořený tak, že jej snadno připojíte zacvaknutím z různých úhlů, aniž byste se museli přesně trefit. Prostě zatlačíte loop do velkého otvoru a zatlačíte.

Opětovné připojení odstřeleného chicken loopu zvládnete pouze jednou rukou.

Další komplikací při konstrukci je drsné prostředí – písek a slaná voda, což znamená, že musíte všechno zjednodušit, jak jen to jde. Pokud jsou tolerance u pohyblivých částí příliš těsné, a dostane se tam písek, komponent se zasekne. Vývoj Connect Quick Release si vyžádal mnoho mechanických dovedností, znalostí materiálů, zkoušek zátěže, testů, jen proto, aby splnil všechna naše náročná bezpečnostní kritéria. Konečný výsledek zvyšuje kitový standard jako celek. Navigator Control System poskytuje jezdci úžasný zážitek. Je jednoduchý, intuitivní a rafinovaný.

Tak snadný jako zvuk zacvaknutí.

Bar Navigator - North kiteboarding
tooless interloop bar navigator

Mysli méně, vnímej více. Cítit polohu draka je s Navigatorem druhá přirozenost.

North Kiteboarding

Jednoduše změňte disciplínu bez použití nástrojů s Toolless Interloop

KRÁTKÉ FREERIDE OKO

SURF/FREERIDE

Pro jezdce s krátkými rukami

STANDARD FREERIDE OKO

FREERIDE

DLOUHÉ FREESTYLE OKO

FREESTYLE/WAKESTYLE

SLIDE SURF OKO

SURF/FOIL

Pro trapéz s lankem.

 „Když držím bar North Navigátor, připadám si, jako by byl prodloužením mých rukou a já ho nechtěl nikdy pustit. Drží se opravdu přirozeně a díky perfektním gripům jej udržíte i ve velkém bušáku.“

– NICK JACOBSEN